כאן דוידוב רונן אציג לפנייך את הסיפור האישי שלי ובמה אני עוסק במרבית מזמני כמאמן כושר ומרצה בתחומי הכושר הגופני והבריאות.

שגרת היום יום שלי היא לגרום לאנשים לעשות שינוי משמעותי בחייהם ולהרגיש טוב יותר תוך שיפור איכות חייהם.

אתחיל מהסוף להתחלה.

דוידוב רונן מאמן כושר ומרצה בתחומי הכושר גופני והבריאות
דוידוב רונן מאמן כושר ומרצה בתחומי הכושר גופני והבריאות

כיום אני מחזיק בתעודת תואר ראשון B.Ed בחינוך גופני (מכללת וינגייט) ונמצא לקראת סיום לימודיי כסטודנט למדעי האימון הגופני ומדעי החיים M.P.E (בפיזולוגיה,ביומכאניקה ושיקום תנועתי) במכללה לחינוך גופני אשר במכון וינגייט. ב2013 קיבלתי הסמכה בין לאומית של  CPT – "מאמן כושר אישי" מטעם הקולג' האמריקאי לרפואת ספורט (ACSM) הארגון מהווה כמרכז הכובד העולמי הגדול ביותר בתחומי האימון הגופני וברפואת ספורט.  אני עוסק מגיל צעיר מאד באומניות לחימה שונות כאשר  ב2003 קיבלתי חגורה שחורה באומנות הלחימה והיום אני בעל חגורה שחורה דאן 2. תחום הפעילות שלי  מתפרס על שני מישורים האחד כאיש שטח המתפקד כמאמן כושר אישי וקבוצתי והמישור השני הוא בצד האקדמי שבו אני משמש כמרצה ורכז בקורסי הכשרת מאמני כושר במכון וינגייט. כמו כן , אני מרצה גם כעוסק עצמאי במוסדות,ארגונים ומקומות עבודה לאורח חיים בריא. בנוסף, אני משמש כיועץ מקצועי בכל הנוגע לתעשיית הכושר וטיפוח הישגים ומטרות בריאותית. בניהם ייעוץ בתהליך הקמת חדרי כושר, בניית תוכניות אימון וייעוצים מקצועיים בתחום, חניכה וליווי מאמני כושר בתחילת דרכם לצורך הצלחה עסקית ומקצועית.

איך הכל התחיל?

החל מגיל צעיר עסקתי בכמה שיטות של אומניות לחימה. לאחר שירותי הצבאי התחלתי את לימודי התואר הראשון B.Ed שלי בחינוך גופני במכללת זינמן שבמכון וינגייטבחירה טבעית לאדם שעוסק כל חייו בפעילות גופנית ובידיעה שהידע שארכוש יקדם את יכולת ההדרכה וההוראה שלי. את לימודי סיימתי בהצלחה בתור מורה לחינוך גופני מומחה לטיפוח היציבה ובעל תעודות נוספות: מדריך חדר כושר עם הסמכה לאימון קטינים,מאמן כושר אישי בריאותי, מאמן כושר אישי הישגי, מאמן כושר קבוצתי ולמשחקי כדור, ומורה לשחייה. כבר בשנה האחרונה התחלתי ללמד חינוך גופני בבית ספר יסודי בעיר מגוריי ובמהלך תקופת ההוראה פיתחתי תוכנית למניעת אלימות באמצעות אומניות לחימה. תוכנית זו כתבתי ומיסדתי בשיתוף הפיקוח של החינוך הגופני במשרד החינוך.

במקביל לעבודתי בבית הספר, התחלתי לעבוד בחדר הכושר "פורמה קלאב" שבחדרה ושם עבדתי בתחילה כמדריך בחדר כושר ובהמשך צברתי מספר רב של מתאמנים בתור עיסוקי שם כמאמן כושר אישי בנוסף לפעילותי כמאמן כושר אישי הקמתי עם הדיאטנית מירי חדד פרויקט ייחודי בשם "קטן עלי" – פרויקט משותף שמתרכז בשינוי אורח חייהם של ילדים בעלי משקל עודף על ידי פעילות גופנית מותאמת, תוכניות תזונה והקניית הרגלי אורח חיים בריא. הפעילות נעשית בשיתוף פעולה מלא של הורי הילדים תוך מפגשים תקופתיים עם ההורים והילדים.

לצאת מאזור הנוחות ולפתוח עסק משלי לאימוני כושר הרצאות וייעוץ מקצועי

מאמן כושר אישי

דוידוב רונן מאמן כושר אישי
דוידוב רונן מאמן כושר אישי

בשנת 2009 החלטתי לפתוח עסק עצמאי והקמתי את מייפיט MyFiT -"הכושר שלי" עסק שנותן מענה לקהל המתאמנים שמחוץ לחדרי הכושר, לקהל שמעוניין במאמן כושר אישי שיאמן אותם בסביבת ביתם או בכל מקום אחר שיבחרו. פניתי לאנשים שרצו שיפור מיידי בחייהם ופגשתי אנשים רבים עם מטרות שונות ומגוונות כמו ירידה במשקל, ושיפור במדדים בריאותיים (רמת סוכר,רמת לחץ הדם,ליקויי יציבה,הכנה למבדקי כושר במערכות ביטחוניות, עלייה במסת שריר, שיפור ביצועיים ספורטיביים, התמדה, וחזרה לפעילות לאחר שיקום ופציעה)

לאחר שצברתי ניסיון בשטח וסיימתי את לימודי התחלתי לייעץ גם לאוכלוסיות שונות שאינן מעוניינות במאמן צמוד אך זקוקות להנחיה של איש מקצוע שיכתוב להן תוכנית אימונים המתאימה לצורכיהם האישיים. מאז ועד היום אני מבצע ייעוצים במפגשים אישיים בהם אני נותן ייעוץ מקצועי-פיזיולוגי וזאת לאחר שאני מבצע תשאול מעמיק על מצב הבריאותי,התנועתי והתזונתי של המתאמן המתחיל או המנוסה מולי אני קובע יחד עם המתאמן מטרות הישג ובתום שניים עד שלושה מפגשים אני נותן תוכנית אמונים מותאמת ומדוייקת. בפגישות אני מציע גם מבדקי כושר והרכב גוף (משקל,אחוזי שומן וBMI) על מנת לבצע מעקב מסודר לאורך תקופה כדי לבצע שיפורים ועידכונים בתוכניות האימון. כל זאת אני עושה במקביל לשתוף פעולה עם דיאטנים/תזונאים והרופא המטפל על מנת להתאים את התוכנית האופטימאלית לצרכים של המגיעים אלי. 

מאמן כושר קבוצתי

ב 2010 הבנתי שלא כל אחד הרוצה להתחיל להתאמן ולהרגיש טוב יכול לממן לעצמו מאמן כושר אישי בשל העלות הכספית הגבוהה יחסית  ועל כן חיפשתי פתרון שייתן מענה לקהל הרחב 

דוידוב רונן מאמן כושר קבוצתי
דוידוב רונן מאמן כושר קבוצתי

אשר יוכל להתאמן תחת פיקוח צמוד של איש מקצוע מצד אחד אך לא לשלם עלות גבוהה מצד שני. מצאתי  כיצד נוהגים מאמני כושר בארה"ב בכך שפותחים קבוצות קטנות המתאמנות בעיקר בטבע ובשטח הפתוח מעין Out Door Training האמריקאים קוראים לזה בוטקאמפ BootCamp מה שנקרא בלשון העם "טירונות" ואני קראתי לזה "כושר בטבע שלך" או MyFit BootCamp. בזמנו, הייתי מהראשונים בארץ שהחלו לאמן קבוצות כושר קטנות בטבע ובשטח הפתוח. ובכך מצאתי פתרון הולם להוזלת העלויות וחשיפה גדולה יותר לקהל שרוצה לעשות שינויי בחייהם.

מרצה בתחום כושר ובריאות באקדמיה למאמני כושר ובמגזר הפרטי

דוידוב רונן מרצה לאורח חיים בריא וכושר גופני
דוידוב רונן מרצה לאורח חיים בריא וכושר גופני

בנוסף להיותי איש שטח כמאמן כושר אני מרצה בתחומי הכושר הגופני והבריאות, אני משמש כאחד מהרכזים והמרצים בבית הספר למאמנים שבמכון וינגייט בקורס מדריכי כושר גופני ובריאות – מדריכי חדר כושר, כמו כן, אני מעביר השתלמויות בבית הספר למאמנים במכון וינגייט בקורסי מאמנים אישיים וקבוצתיים בשימוש באביזרי אימון וטכניקות באימון אישי ואימון קבוצתי.

בעסק הפרטי שלי אני מרצה מול גופים ומוסדות שונים ועד היום הרצאתי לפני: משרד התחבורה, מתנדבי משמר הגבול (מג"ב), מרכזי חינוך תרבות וספורט ברשויות מקומיות, חברות הייטק, אגודות ספורט,מפעלים ובתעשייה,משרד החינוך ובתי ספר.

בהרצאות אני מדבר על שינוי בתפיסה והקניית הרגלים לפעילות גופנית נכונה ומותאמת לצרכים ומטרות וכן על הרגלי אכילה ואורח חיים בריא.

חוץ מהאתר של מייפיט אני מנהל את דף הפייסבוק של "כושר בטבע שלך"   וכותב באתרי אינטרנט שונים ובמגאזינים בעיתונות הכללית והמקומית.

כיום אני עוסק בכתיבת ספר העוסק בהתפתחות אישית, מקצועית ועיסקית למאמני כושר ובמקביל בונה קורס משלים למאמני כושר אישי וקבוצתי שבמסגרתו אני חונך ומלווה מאמני כושר מתחילים וותיקים בפאן העיסקי והמקצועי.

האני מאמין שלי 

כאדם שעוסק בפעילות גופנית כל חיי הבנתי שההצלחה להשגת מטרה תלויה תמיד בהתמדה שלך "כשם שהטיפה שוחקת בסלע לא מכוח העוצמה אלה מכוח ההתמדה"

מה שהוביל אותי מאז ומתמיד אותי באימון אוכלוסיות שונות ומגוונות החל מילדים בני 4 ועד לקשישים מעל גיל 80 תמיד היה היכולת להתאים עצמך הן מקצועית והן תקשורתית מול האדם העומד לפני. יסוד הטבע שאליו אני מתחבר הוא מים כשם שזרימת המים היינה רכה עדינה וזורמת כך יכולה להיות גם סוערת וגועשת, מים יתאימו עצמם לכל כלי שבו ימזגו…

If you put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle and it becomes the bottle
You put it in a teapot it becomes the teapot. Now, water can flow or it can crash. Be like water my friend
Bruce Li

העיסוקים שלי סביב תחומי ההתמחות שלי :

 

 • מרצה ורכז קורס מדריכי כושר גופני ובריאות במכון וינגייט כחלק מהכשרת מאמני כושר גופני בישראל.
 • מרצה בהשתלמויות ובכנסים שונים בתחומי הפעילות הגופנית והבריאות ברחבי הארץ.
 • מייעץ ומלווה מאמני כושר בתחום המקצועי והעיסקי
 • מאמן כושר אישי אחד על אחד בבית הלקוח וסביבתו ב"מייפיט"- אימוני כושר ובריאות.
 • מאמן כושר קבוצתי מהראשונים בארץ שהקימו קבוצות כושר המתאמנות בטבע ובשטח הפתוח בשיטת הבוטקאמפ Boot Camp
 • כתב במדורי בריאות וכושר שונים בעיתונות ובאינטרנט.מספק ייעוץ פיזולוגי והתאמת תוכנית אימונים לפעילות גופנית למטרות ספורטיביות השגיות ולמטרות בריאותיות לאורח חיים בריא
 • מייעץ לגופים שונים בתחומי הכושר הגופני והקמת חדרי כושר ומרכזי ספורט

 

שגרת האימונים האישיים שלי

 • אומניות לחימה
 • אימון התנגדות בחדר כושר 2-3 בשבוע
 • ריצת שטח 2-3 בשבוע
 • שחייה בים ובבריכה.

כל יום הוא אימון חדש לגוף ולנפש כי "הדרך הנכונה ביותר לחנך בני אדם היא להיות להם לדוגמה"…. "אלברט איינשטיין"

השכלה, ניסיון  ורקע מקצועי

דוידוב רונן מאמן כושר ומרצה בתחומי הכושר גופני והבריאות
דוידוב רונן מאמן כושר ומרצה בתחומי הכושר גופני והבריאות
 • סיום לימודי תואר שני M.P.E מדעי החינוך הגופני בהתמחות פיזיולוגיה של המאמץ,ביומכאניקה ושיקום תנועתי במכללת זינמן  שבמכון ווינגייט.
 • תואר ראשון B.Ed בחינוך גופני במכללת זינמן שבמכון ווינגייט. "התמחות בטיפוח יציבה", ומורה לחינוך גופני.
 • בעל הסמכה בין לאומית של  CPT – "מאמן כושר אישי" מטעם הקולג' האמריקאי לרפואת ספורט (ACSM)
 • בוגר ומוסמך בקורס להכשרת מאמני כושר גופני במשחקי כדור,כושר אישי וענף אישי.
 • בוגר ומוסמך בקורס מדריכי כושר גופני ובריאות – מדריך חדר כושר מוסמך לאימון קטינים
 • בוגר ומוסמך להוראת השחייה המכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט
 • בוגר קורס "מנהלים בכושר" ביה"ס להשתלמויות במכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט.
 • בעל חגורה שחורה דאן 2 באומניות לחימה (בעל רקע באייקידו,קרב מגע,ג'יוג'יטסו,לחימה משולבת MMA)
 • בעל תעודת הדרכה כושר גופני וקרב מגע מכללת תרבות הגוף – אמריקה ישראל.
 • הנדסאי חשמל פיקוד ובקרה – חשמלאי מוסמך